zalany surface laptop 3 13,5 uszkodzona bateria wymiana

Wymiana baterii w Surface Laptop 3 – uszkodzenie na skutek ingerencji cieczy. Ingerencja cieczy czyli potoczne “zalanie” – jest to jedna z trudniejszych usterek do naprawy ponieważ nie są to typowe uszkodzenia, a każdy przypadek praktycznie jest inny. Samo słowo “zalanie” też może być mylące ponieważ do uszkodzenia sprzętu elektronicznego jakim jakim jest przecież laptop, nie jest wcale potrzebna jakaś dużo ilość cieczy. Czasem wystarczy dosłownie kilka kropel by spowodować zwarcie. Wytarcie też wody z obudowy, chociaż z pozoru wydaje się wystarczające, wcale wystarczające nie jest. Jeśli ciecz dostanie się już do wnętrza komputera niewiele to pomoże. Co ciekawe, nawet mocno zalany laptop może jeszcze działać przez dobre kilka godzin. Niestety, działa to tylko na naszą niekorzyść.  Bowiem w tym czasie dochodzi trwałych uszkodzeń laptopa jak utlenianie się i korozja przecież bardzo drobnych komponentów, przelotek i ścieżek na laminacie płyty głównej.

Większość laptopów po zalaniu można jednak uratować działając wystarczająco szybko. Sprawdź co zrobić jeśli już dojdzie do zalania komputera aby zminimalizować potencjalne uszkodzenia i zwiększyć szansę na skuteczną naprawę – Naprawa zalanego laptopa

 

Naprawa Microsoft Surface Laptop 3 1867 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Microsoft Surface Laptop 3 trafił do naszego serwisu Surface z usterką: Laptop nie ładuje baterii. Bateria była kompletnie rozładowana, a laptop co prawda włączał się ale tylko przy podłączonym zasilaczu. Sprzęt od razu został przekazany serwisantowi w celu zweryfikowaniu źródła problemu. Taką diagnozę i wycenę naprawy wykonujemy zawsze za darmo. A Klient podejmuje decyzję o naprawie dopiero po zapoznaniu się z zakresem proponowanej naprawy i jej kosztami.

Jak się okazało, przyczyną braku ładowania było uszkodzenie baterii na skutek ingerencji cieczy. Elektronika baterii była kompletnie skorodowana. Na płycie głównej były też ślady cieczy i minimalna korozja.

Nasza naprawa polegała oczywiście na wymianie baterii na nową. Wymiana baterii w Surface laptop 3 to jedna z usług, które oferujemy w Serwis Surface Warszawa. Dokładnie też wyczyściliśmy i zabezpieczyliśmy płytę główną aby korozja dalej się nie rozwijała. Testy jakościowe po naprawie potwierdziły prawidłowo działanie baterii, a także obwodu ładowania baterii. Wszystkie podzespoły laptopa działały dobrze, w tym klawiatura, która bardzo często również ulega zniszczeniu podczas zalania. W pełni sprawny sprzęt mógł znów powrócić do właściciela.

Jeżeli Twój laptop Surface po ingerencji cieczy nie uruchamia się, wyłącza, ekran jest czarny, nie ładuje baterii. A może występują inne problemy z jego działaniem. Zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów Warszawa przy ul. Grójeckiej 132 (Ochota) lub do kontaktu pod nr tel. 507 255 608 Wykonamy darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy, a także przedstawimy najlepsze rozwiązanie.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne