naprawa surface laptop 4 po zalaniu warszawa

Tematem dzisiejszego wpisu jest Microsoft Surface Laptop 4 i jego naprawa po zalaniu. Całkiem niedawno opisywaliśmy już naprawę Surface Laptop 3 po ingerencji cieczy. Dziś przyszła kolej na jego następcę czyli Surface Laptop 4, w wersji z ekranem o przekątnej 13,5″, model 1951.

Naprawa laptopa po zalaniu to tylko jedna z wielu usług oferowanych przez Serwis Surface Warszawa. Z zalanymi laptopami spotykamy się praktycznie codziennie i wiemy, że często fakt zalania laptopa jest bagatelizowany. Klienci zgłaszają się do nas dopiero gdy laptop już przestanie się włączać, wcześniej czekając aż laptop sam wyschnie i znów zacznie działać. Tak się jednak nie dzieje, a szybka reakcja i wyłączenie laptopa oraz odłączenie baterii mogłoby często uchronić komputer przed poważnymi uszkodzeniami. Zachęcamy do skorzystania z darmowej diagnozy w LaptopFix Serwis Laptopów nawet jeśli samo zalanie było niewielkie.

 
Naprawa Surface Laptop 4 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Dostarczony do serwisu Microsoft Surface Laptop 4 na pierwszy rzut oka nie nosił śladów ingerencji cieczy. Na obudowie nie było zacieków, a klawiatura działała bez zarzutów. Laptop jednak się nie włączał. W przypadku zalań bardzo często klawiatura zaczyna się kleić, hałasować i trzaskać. Wpisują się również samoczynnie losowe znaki. Sam właściciel laptopa nie kojarzył też momentu w którym mógł zalać swój laptop. Po zdemontowaniu palmrestu również brak zacieków ale już w oczy rzuca się znacznik wilgoci.  Taki znacznik pod wpływem wilgoci zabarwia się na czerwono. Pod metalową osłoną na radiatorze też widać utleniony punkt na rurce ciepłowodu, a po wymontowaniu płyty głównej i dokładnych oględzinach utlenionych i skorodowanych punktów było znacznie więcej. To wciąż może się wydawać nie dużo ale w zupełności wystarczy żeby uszkodzić nasz laptop.

Nasze zadanie polegało na dokładnym sprawdzeniu płyty głównej i wyczyszczeniu śladów po ingerencji cieczy, a także zabezpieczeniu ścieżek i przelotek prze korozją. W toku naprawy wymieniliśmy również wszystkie uszkodzone komponenty na płycie głównej. Przy okazji demontażu radiatora, nałożyliśmy nową pastę termoprzewodzącą na procesor i wyczyściliśmy układ chłodzenia z nagromadzonego kurzu. Po zakończeniu naprawy wykonaliśmy jeszcze testy jakościowe w celu sprawdzenia poprawnego działania komputera.

Serwis Surface Laptopa 4 przebiegł bardzo sprawnie. Naprawę zakończyliśmy w ciągu trzech dni od przyjęcia sprzętu do serwisu. Co ważne, w procesie naprawy nie usuwamy żadnych danych znajdujących się w pamięci urządzenia.

Jeżeli Twój laptop Surface po ingerencji cieczy nie uruchamia się, wyłącza, ekran jest czarny, nie ładuje baterii. A może występują inne problemy z jego działaniem. Zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów Warszawa przy ul. Grójeckiej 132 (Ochota) lub do kontaktu pod nr tel. 507 255 608 Wykonamy darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy, a także przedstawimy najlepsze rozwiązanie.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne