wymiana baterii w laptopie hp omen

Wymiana baterii w laptopie HP Omen to jedna z wielu usług, którą oferujemy naszym Klientom w LaptopFix Serwis Laptopów. Mimo, że producenci laptopów coraz częściej montują baterię wewnątrz urządzenia, wciąż można ją wymienić. Będzie to jednak wymagało użycia narzędzi i jest nieco bardziej skomplikowane niż wymiana baterii wkładanej z zewnątrz i montowanej na suwaki. Wewnętrzne baterie częściej też mają tendencję do gazowania i puchnięcia wraz z zużyciem ogniw. Tak jak to miało miejsce w opisywanym laptopie HP Omen 15-ce008nw.

 

Naprawa HP Omen 15 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Dostarczony do serwisu laptop HP Omen 15 pracował bardzo krótko na baterii. Na palmreście dało się też zauważyć charakterystyczne wybrzuszenie. Odkształcona, wypukła obudowa to wyraźny sygnał, że bateria zaczyna puchnąć. Często w parze idzie też niedziałający touchpad czy awaria klawiatury. Jest to efekt naciskania baterii na wyżej wymienione komponenty laptopa. Wymiana spuchniętej baterii to nie tylko wygoda użytkowania i przywrócenie mobilności laptopa ale też kwestia bezpieczeństwa. Jeśli dojdzie do perforacji folii otaczającej ogniwo, może dojść do wydzielenia ogromnych ilości ciepła i zapalenia się notebooka.

Wymiana baterii w HP Omen przebiegła bez żadnych problemów. Dla serwisanta z doświadczeniem w naprawie laptopów nie jest to duże wyzwanie. Przestrzegamy jednak przed samodzielnymi próbami wymiany baterii na nową. Łatwo można spowodować zwarcie i doprowadzić do poważnych uszkodzeń płyty głównej co znacząco zwiększy koszt serwisu laptopa. Lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Przy okazji wymiany baterii Klient zlecił nam również czyszczenie i konserwację układu chłodzenia. Regularna wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze w gamingowym laptopie jakim jest HP Omen 15 to ważny element konserwacji komputera. Po zakończeniu prac serwisowych i przeprowadziliśmy jeszcze testy jakościowe aby potwierdzić czy bateria i jej ładowanie działa prawidłowo.

Jeżeli Twój laptop także ma uszkodzoną w ten sposób baterię, a czas pracy na baterii uległ skróceniu lub gdy komputer nie ładuje baterii – nasz Serwis HP zaprasza na darmową diagnozę i wycenę naprawy – ul. Grójecka 132 Ochota Warszawa

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne