wymiana matrycy

Wymiana matrycy to jedna z wielu usług naprawy laptopa, dostępna w LaptopFix serwis laptopów Warszawa. Matryca LCD to bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne część każdego laptopa. Wystarczy już lekkie uderzenie czy naprężenie aby ta pękła, ciekły kryształ się rozlał i obraz stał się nieczytelny. W przypadku awarii matrycy, można ratować się poprzez podłączanie laptopa do zewnętrznego monitora ale jest to rozwiązanie raczej na krótką metę.

 

Co to jest i jak działa matryca LCD?

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny, w skrócie LCD (od ang. liquid-crystal display) zwykle nazywany po prostu matrycą lub wyświetlaczem czyli urządzenie wyświetlające obraz. Działa na zasadzie zmiany polaryzacji światła na skutek zmian orientacji cząsteczek ciekłego kryształu pod wpływem przyłożonego pola elektrycznego. Tyle teorii. W praktyce matryca jest jednym z podstawowych elementów urządzeń wyjścia, przy pomocy którego komunikujemy się z komputerem. Wyświetla wyniki pracy komputera, dlatego aby móc swobodnie korzystać z laptopa, potrzebna nam jest sprawna matryca.

 

Rodzaje uszkodzeń matrycy LCD

Częstym widokiem w naszym serwisie są laptopy z uszkodzonymi mechanicznie matrycami. Czyli matryca pęknięta, potłuczona, rozlana z plamami i kolorowymi paskami. Najczęściej do tego typu uszkodzeń dochodzi na skutek upadku laptopa lub w transporcie. Bardzo często nasi Klienci do przewożenia laptopa używają miękkich toreb, które nie stanowią dostatecznie dobrego zabezpieczenia. Natomiast zamknięta klapa notebooka nie gwarantuje, że matryca nie pęknie przy zbyt mocnym ściśnięciu. Widujemy również pęknięte matryce po zamknięciu klapy z jakimś przedmiotem pozostawionym na klawiaturze. Do spowodowania uszkodzenia wystarczy już zwykły długopis.

Na drugim biegunie znajdują się uszkodzenia elektroniki. Matryca to nie tylko szkło ale również skomplikowany układ elektroniczny. Tutaj objawy awarii mogą być bardzo różne. Często mogą wprowadzać w błąd “sugerując” uszkodzenie nie samej matrycy, a np. układu graficznego lub taśmy matrycy.

 

Objawy uszkodzenia matrycy laptopa
 • pęknięta / rozbita matryca laptopa
 • pionowe paski na matrycy
 • rozlany obraz
 • przebarwienia
 • plamy na matrycy
 • zmienione kolory
 • miganie obrazu
 • paski przy poruszaniu klapą matrycy
 • biały ekran
 • brak obrazu
 • świecące się punkty na matrycy
 • martwe piksele (bad pixel)
 • matryca po zalaniu

Wymiana matrycy w LaptopFix serwis laptopów Warszawa

Jeśli w Twoim laptopie pojawiły się problemy z wyświetlaniem obrazu na matrycy zapraszamy do naszego serwisu na darmową wycenę naprawy już w 15 minut. Technicy z wieloletnim doświadczeniem w naprawie laptopów, zdiagnozują źródło usterki, a także zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Najpopularniejsze typy matryc mamy zawsze na stanie magazynowym dzięki czemu jesteśmy w stanie skrócić czas naprawy do minimum. Często wymiana matrycy wykonywana jest od ręki w 20-30 minut, a nasi Klienci wychodzą z nową matrycą już przy pierwszej wizycie w serwisie.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne