wymiana ekranu surface pro 7 serwis warszawa

Wymiana ekranu w tabletach Microsoftu m.in serii Pro to usługa, którą świadczymy od dawna w naszym serwisie w Warszawie. Opisywaliśmy już na naszym blogu m.in. wymianę uszkodzonego wyświetlacza w Surface Pro 4. Dziś przyszła kolej na krótką relację z wymiany ekranu w Microsoft Surface Pro 7 1866. Ekran składa się z warstwy szkła, ekranu dotykowego (digitizera) i matrycy LCD. Wszystkie te elementy są sklejone fabrycznie przez producenta i stanowią jeden moduł. Mimo, że ekran w Pro 7 dzięki zastosowaniu szkła Gorilla Glass jest solidniejszy niż mogłoby się wydać to jednak nie zawsze oprze się  punktowemu uderzeniu. I właśnie z takim przypadkiem mamy dziś do czynienia.

 
Naprawa Microsoft Surface Pro 7 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Tablet Microsoft Surface Pro 7 swoim wyglądem do złudzenia przypomina poprzednie generacje tabletów serii Pro. Tak samo też jest zbudowany. Ekran wklejono w obudowę typu unibody i aby dokonać naprawy, w pierwszej kolejności trzeba odkleić ekran. Należy to robić z dużą ostrożnością aby przy podważaniu wyświetlacza nie uszkodzić taśm sygnałowych, złącz czy kamery. Następnie usuwamy pozostałości starego kleju i nakładamy nową taśmę montażową po czym wklejamy nowy ekran. I tak wymiana ekranu w Surface Pro 7 dobiegła końca. Pozostaje już tylko wykonać testy jakościowe w celu potwierdzenia poprawnego działania wszystkich funkcji tabletu. I w pełni sprawne urządzenie może już powrócić do właściciela.

Brzmi prosto ale w praktyce do wykonania naprawy wymagane są odpowiednie umiejętności. Dlatego aby nie narażać się na większe koszty, sugerujemy zlecenie naprawy profesjonalistom. Naprawa własnym sumptem bez odpowiedniego doświadczenia serwisowego może przynieść więcej szkody niż pożytku. Typowe usterki po nieudanych naprawach to tablet nie włącza się, nie działa ekran dotykowy czy brak obrazu na matrycy.

Jeśli konieczna jest wymiana ekranu w Twoim Surface Pro 7,  pękł ekran lub tablet przestał reagować na dotyk to zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne