czyszczenie układu chłodzenia w laptopie Acer V3-574G

Acer Aspire V3-574G będący tematem niniejszego artykułu trafił do naszego serwisu laptopów na czyszczenie układu chłodzenia. Problemy zgłaszane przez Klienta to nadmierne nagrzewanie się laptopa w trakcie pracy, a także ciągła praca wentylatora na wysokich obrotach. Laptop również miał tendencje do nagłego wyłączania po około kilkunastu minutach od uruchomienia.  Z kolei po wyłączeniu,  nie można było ponownie uruchomić notebooka, dopóki ten nie ostygł.

Jak sam przyznał Klient, układ chłodzenia w kilkuletnim już laptopie nigdy nie był czyszczony. I podejrzewał, że właśnie przez to pojawiły się problemy z chłodzeniem laptopa.

Acer Aspire V3-574G od razu został przekazany na serwis w celu weryfikacji usterki. Diagnoza wykazała, że przeczucie nie myliło naszego Klienta. Po zdemontowaniu dolnej pokrywy, na pierwszy rzut oka laptop wydawał się czysty. Na jego podzespołach prawie nie było śladów kurzu. Również wentylator był czysty. Dopiero po odkręceniu wentylatora, na kratkach radiatora dało się zauważyć sporo zbitego kurzu, który uniemożliwiał swobodny przepływ powietrza.

Drugim mankamentem, który zauważyliśmy już po zdemontowaniu radiatora do czyszczenia, była krzywo nałożona folia izolacyjna na układzie graficznym. Zakrywała część rdzenia układu co również upośledzało odprowadzanie ciepła na radiator.

Wykonaliśmy czyszczenie układu chłodzenia i wymianę pasty na procesorze w laptopie Acer V3-574G. Po czym złożyliśmy komputer i ponownie sprawdziliśmy jego działanie. Tym razem już się nie wyłączał, a temperatura oscylowała w granicach zadeklarowanych przez producenta.

Sprawny laptop Acer Aspire V3-574G już na drugi dzień został odebrany przez Klienta z serwisu. Jeśli w Twoim laptopie również występuję problemy z jego przegrzewaniem zapraszamy na darmową wycenę. Użytkowanie laptopa z niesprawnym układem chłodzenia może doprowadzić do poważnych uszkodzeń płyty głównej. Regularna konserwacja układu chłodzenia pozwoli na długą i bezawaryjną pracę laptopa.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne