lenovo ideapad 100 wymiana matrycy

Seria Lenovo ideapad 100 to bardzo popularne laptopy wśród naszych klientów. Niejednokrotnie mieliśmy okazję naprawiać laptopy z tej serii. W modelach 100-15ISK i 100-15IBD widzieliśmy i naprawialiśmy chyba już wszystkie możliwe usterki. Od naprawy systemu, przez wymianę gniazda zasilania, a na naprawie płyty głównej kończąc. Kolejny egzemplarz, który trafił do naszego serwisu laptopów w Warszawie to Lenovo ideapad 100-15IBD , a zlecona nam naprawa to wymiana matrycy.

Notebook niefortunnie upadł i w rezultacie zbiła się matryca lcd. Zdjęcie poniżej przedstawia omawiany egzemplarz. Na matrycy widoczne są pęknięcia, a także czarne plamy. Sprzęt po dostarczeniu do serwisu od razu został przekazany jednemu z techników do wyceny. W trakcie kilkunastominutowej diagnozy sprawdziliśmy typ zamontowanej w laptopie matrycy i wyceniliśmy naprawę. Dzięki temu, że najpopularniejsze matryce mamy zawsze na stanie magazynowym, byliśmy w stanie zakończyć naprawę w kilkanaście minut. Klient wyszedł z naprawionym laptopem już przy pierwszej wizycie w serwisie.

Wymiana matrycy w Lenovo ideapad 100-15IBD to dla wprawionego technika 10-20 minut pracy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wymianie matryc w wielu modelach laptopów oraz stale powiększającej się bazy części możemy zapewnić krótkie terminy napraw.

Najczęstsze błędy przy samodzielnej wymianie pękniętej matrycy to spowodowanie zwarcia przy podłączaniu taśmy matrycy, a także mechaniczne uszkodzenie złącza na płycie głównej. Aby uniknąć dodatkowych kosztów zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu komputerowego.

Warto wspomnieć, że producenci czasem w obrębie jednego modelu laptopa montują matryce o różnych parametrach. Matryce mogą różnić się typem złącza, mocowaniem, także rozdzielczością czy powłoką – połysk, mat.

Nie wiesz jaką masz matrycę w swoim laptopie? Zapraszamy do serwisu LaptopFix Warszawa. Od ręki sprawdzimy jaka matryca fizycznie znajduje się w laptopie, a także wycenimy naprawę.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne