wymiana matrycy w laptopie Dell Inspiron 16 7610

Dziś przyjrzymy się naprawie laptopa Dell Inspiron 16 7610, a dokładnie będzie to wymiana matrycy LCD w laptopie. Matryca została uszkodzona mechanicznie. Od uderzenia powstał tzw pajączek, pojawiły się rozlane plamy i paski, a obraz stał się nieczytelny. Dzieje się tak ponieważ matryca laptopa składa się m.in. ze szklanych warstw. Uszkodzenie szklanej powłoki powoduje rozlanie się warstwy ciekłokrystalicznej. Wymiana matrycy w Dell’u 7610 nie jest prostą sprawą, ponieważ do wymiany ekranu trzeba zdemontować skrzydło matrycy.

 
Naprawa Dell Inspiron 16 7610 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

W modelu Dell Inspiron 16 7610 zastosowano matrycę IPS o przekątnej 16″ i rozdzielczości 3072×1920. Matryca pozbawiona jest mocowań i przyklejono ją do wewnętrznej strony klapy matrycy na specjalną taśmę. Ten sposób mocowania matrycy coraz częściej stosują producenci laptopów aby zminimalizować wymiary i wagę komputera. Natomiast wymiana tak montowanej matrycy wymaga wiedzy jak to zrobić i wprawy. Użycie złej grubości taśmy, naklejenie jej w nieodpowiednich miejscach lub przyklejenie matrycy krzywo, może skutkować brakiem możliwości poprawnego spasowania klapy z ramką matrycy. Lepiej powierzyć taką naprawę profesjonalistom. Po wymianie matrycy, podłączeniu wszystkich taśm i skręceniu obudowy, sprawdzamy jeszcze czy obraz wyświetla się prawidłowo. Sprawdzamy również czy wszystkie funkcje laptopa działają prawidłowo. Wymiana matrycy w Dell 7610 dobiegła końca i laptop może już  powrócić do swojego właściciela.

Dzięki dużemu doświadczeniu w serwisowaniu laptopów Dell jesteśmy w stanie wykonać wymianę matrycy w bardzo krótkim czasie, a powierzając nam swój laptop możesz mieć pewność, że naprawa zostanie wykonana solidnie i bez żadnych niespodzianek oraz dodatkowych kosztów. 

W przypadku problemów z matrycą lcd lub innymi podzespołami laptopa Dell, zachęcamy do skorzystania z pomocy Serwis Dell Warszawa i darmowej diagnozy. LaptopFix Serwis Laptopów mieści się przy ul. Grójeckiej 132 na warszawskiej Ochocie. Jesteśmy także do dyspozycji pod nr tel 507 255 608. Serdecznie zapraszamy.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne