wymiana ekranu surface laptop 4 serwis laptopów

Całkiem niedawno opisywaliśmy naprawę po zalaniu Surface Laptop 4 13,5″. Dziś znów bohaterem wpisu będzie Surface Laptop 4 15″ 1979. Jednak tym razem w wersji z piętnastocalowym ekranem, a naprawa to wymiana matrycy. Matryca m.in. składa się ze szklanych warstw, także nie trudno o jej uszkodzenie. Co ciekawe w laptopach serii Surface najczęściej pęknięciu ulega wierzchnia warstwa / szyba, a nie sama matryca LCD. Jednak w obu przypadkach konieczna jest wymiana całego modułu wyświetlacza, ponieważ ekran dotykowy i matryca jest klejona już na etapie produkcji i stanowi jeden element.

 
Naprawa Microsoft Surface Laptop 4 15 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Choć Microsoft poszedł po rozum do głowy i laptopy 3 i 4 generacji nie są już w całości klejone to moduł wyświetlacza jest wciąż wklejany w klapę matrycy. Pojawienie się śrubek łączących dolną obudowę z palmrestem znacznie ułatwia serwisowanie tych laptopów. Jednak już samo odklejenie tak zamontowanej matrycy wymaga pewnej wprawy. Lepiej więc powierzyć wymianę matrycy serwisowi posiadającemu doświadczenie w naprawie laptopów Surface. Demontaż modułu wyświetlacza wymaga wiele uwagi. Podczas odklejania ekranu należy uważać by nie zniszczyć obudowy i przede wszystkim nie uszkodzić innych komponentów jak złącza czy tasiemki. Następnie usuwamy pozostałości starego kleju i nakładamy nową taśmę montażową. Podłączamy też nowy ekran i sprawdzamy czy obraz wyświetla się prawidłowo oraz czy funkcje dotykowe działają poprawnie na całym ekranie. Dopiero wtedy przystępujemy do wklejenia nowego ekranu. Skręcamy laptop i jeszcze raz sprawdzamy czy wszystkie funkcje działają prawidłowo.

Jeśli w Twoim Surface Laptop 4 konieczna jest wymiana matrycy, występują problemy z wyświetlaniem obrazu lub komputer przestał reagować na dotyk to zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut. Dołożymy wszelkich starań aby naprawa była szybka i skuteczna.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne