serwis dell latitude 6430u

Klawiatura laptopa uszkodzona na skutek zalania to widok częściej spotykany w naszym serwisie niż można by się tego spodziewać. W dzisiejszym wpisie kolejny taki przypadek czyli laptop Dell 6430u i wymiana klawiatury po zalaniu. Jak powszechnie wiadomo, elektronika nie lubi wilgoci, jednak naprawy laptopów po ingerencji cieczy to coś z czym mamy do czynienia praktycznie na co dzień. Z rozmów z naszymi Klientami wynika jednak, że nie chodzi tutaj o brak wiedzy, a raczej przypadek. Wystarczy postawić w pobliżu laptopa kubek z kawą czy herbatą, chwila nie uwagi i zawartość kubka ląduje na klawiaturze laptopa. Płynu wbrew pozorom nie musi być dużo by doszło do elektrycznego uszkodzenia klawiatury.

 
Zalana klawiatura – co robić?

Jeśli dojdzie do zalania należy jak najszybciej wyłączyć laptop, odłączyć zasilacz i baterię, a następnie odwrócić laptop spodem do góry aby ograniczyć dostanie się płynu do środka urządzenia. I to by było na tyle co możemy zrobić w domowych warunkach bez ryzyka pogorszenie sytuacji. Najlepiej od razu skierować swe kroki do serwisu komputerowego gdzie fachowcy rozkręcą laptop i ocenią uszkodzenia. W przypadku zalań czas odgrywa kluczową rolę. Odradzamy suszenie laptopa na kaloryferze czy suszarką do włosów. Zwykle kończy się to stopioną obudową i klawiszami klawiatury. Poza tym suszenie laptopa bez jego rozkręcenia ma znikomą skuteczność, wilgoć w środku obudowy może się utrzymywać przez wiele dni. I tu dochodzimy do kolejnego punktu, nie należy próbować włączać laptopa nawet jeśli wydaje się być całkowicie suchy. W bardzo wielu przypadkach to właśnie przy próbie włączenia laptopa dochodzi do zwarcia i zamiast suszenia i czyszczenia płyty po ingerencji cieczy, konieczna jest jeszcze jej naprawa.

 

Naprawa Dell 6430u – wymiana klawiatury

Wróćmy jednak do naszego bohatera czyli laptopa Dell Latitude 6430u. Laptop zalany został nie dużą ilością czerwonego wina. Właścicielka szybko wyjęła baterię z laptopa i z wyłączonym laptopem zgłosiła się do nas po pomoc. Szybka reakcji Klientki sprawiła, że skończyło się tylko na czyszczeniu płyty głównej po zalaniu i wymianie uszkodzonej klawiatury. Nawet jeśli płyta jest już sucha należy ją dokładnie wyczyścić z zacieków aby zapobiec korozji i utlenianiu się ścieżek oraz elementów na płycie co w późniejszym okresie mogłoby doprowadzić do awarii. Klawiatura niestety była uszkodzona elektrycznie i nie działała nawet po pełnym wysuszeniu. Dodatkowo klawisze zaczęły się sklejać i blokować. Laptop po naprawie został jeszcze sprawdzony pod kątem poprawności działania i mógł powrócić do właścicielki.

Jeśli w Twoim laptopie przestała działać klawiatura zapraszamy na darmową wycenę naprawy do LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa. Ocenimy uszkodzenia i zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Jesteśmy w stanie sprawdzić zalaną klawiaturę bez konieczności włączania laptopa. Posiadamy specjalistyczny tester klawiatur, pozwalający na sprawdzenie matrycy klawiatury klawisz po klawiszu. Dzięki czemu będziemy mogli zweryfikować czy problem leży po stronie klawiatury, jej złącza czy płyty głównej.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne