naprawa dell xps 13 l322x

Uszkodzone gniazdo w laptopie lub tablecie to kolejna z usterek, z którą mamy do czynienia w LaptopFix Serwis Laptopów praktycznie codziennie. Nie powinno być zaskoczeniem stwierdzenie, że gniazda, które wymieniamy najczęściej to gniazda ładowania. Każdy bowiem laptop wymaga regularnego ładowania i dlatego najbardziej eksploatowanym gniazdem będzie gniazdo zasilania. Nie oznacza to jednak, że w każdym laptopie z problemami z ładowaniem baterii, zawsze winne będzie gniazdo zasilania. Jednak w przypadku opisywanej naprawy laptopa Dell XPS 13 L322X i problemu: nie ładuje,  usterka się potwierdziła.

Uszkodzenie gniazda może być widoczne z zewnątrz np. wyłamany lub wygięty pin wewnątrz gniazda czy pęknięta obudowa. Z rozmów z Klientami wynika, że uszkodzenia mechaniczne powstają najczęściej poprzez szarpnięcie przewodu zasilacza podłączonego do laptopa lub na skutek upuszczenia laptopa podłączonego do ładowania. W najgorszym przypadku, uszkodzeniu może ulec nie tylko gniazdo czy ładowarka ale również płyta główna – pola lutownicze, laminat. Nawet na skutek normalnej eksploatacji, gniazdo z czasem może stać się luźniejsze i przestać łączyć. Często spotykamy się również z wypalonymi pinami przy płycie głównej.

 

Naprawa laptopa Dell XPS 13 L322X w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Laptop Dell XPS 13 trafił do naszego serwisu z usterką: nie ładuje baterii. Jak się okazało w trakcie wstępnej diagnozy usterki, gniazdo było luźne i nie łączyło prawidłowo. Laptop ładował baterię ale tylko przy odpowiednim ułożeniu wtyku ładowarki. Przy problemach z ładowaniem, zawsze warto zabrać do serwisu nie tylko laptop ale również zasilacz, którego używamy do ładowania. W wielu przypadkach uszkodzone jest nie tylko gniazdo ale też wtyk zasilacza. Wynika to z tego, że Klienci próbując naładować laptopa ruszają wtyczką zasilacza doprowadzając do jej uszkodzenia. Do serwisu komputerowego zgłaszają się zbyt późno, dopiero gdy laptop całkiem przestanie ładować i nie da się go dalej używać.

W przypadku naprawy laptopa Dell XPS, zasilacz i płyta główna były sprawne. Naprawa polegała na wymianie wadliwego gniazda ładowania na nowe. Gniazdo zostało wylutowane, płyta oczyszczona ze starego spoiwa lutowniczego i w miejsce starego wstawione nowe gniazdo. Końcowe testy potwierdziły poprawne działanie laptopa i sprzęt mógł już powrócić do właściciela.

Jeśli w Twoim laptopie przerywa ładowanie, gniazdo nie łączy lub bateria nie chce się ładować, zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów na darmową wycenę naprawy już w 15 minut. Dołożymy wszelkich starań aby naprawa była szybka i skuteczna.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne