wymiana gniazda klawiatury surface pro x 1876 warszawa

“Absolutnie mobilna odsłona Pro” – takim hasłem, Microsoft reklamuje Surface’a X. I trudno się z tym nie zgodzić: laptop i tablet w jednym, odłączana klawiatura, łączność LTE, podpórka i piórko. Czego chcieć więcej? Z doświadczenia serwisowego wiemy jednak, że mobilny sprzęt jest bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż ten użytkowany stacjonarnie. Prym tutaj wiodą zbite ekrany, uszkodzone złącza i zalania laptopa wodą. I temu ostatniemu przypadkowi przyjrzymy się w tym wpisie. A dokładnie dwóm przypadkom, ponieważ dzisiejszy temat to wymiana złącza klawiatury w Surface Pro X ale na skutek ingerencji cieczy.

Na początek dwa słowa wyjaśnienia. Słowo “zalanie”, którego potocznie używa się do określenia ingerencji cieczy może być trochę mylące. Sugeruje bowiem jakieś duże ilości wody i kompletnie zalany tablet. Tak naprawdę już kilka kropel deszczu w gnieździe ładowania może skutecznie uszkodzić nasze urządzenie. Bardziej miarodajne będzie tutaj określenie “ingerencja cieczy”.

 

Naprawa Surface Pro X w LaptopFix Serwis Laptopów

Tytułowy Surface Pro X został zalany wodą. Zalanie nie było duże, jednak wystarczyło aby ciecz dostała się do złącza klawiatury w tablecie. Gniazdo skorodowało i tablet przestał wykrywać klawiaturę. Rozwiązaniem problemu jest wymiana złącza klawiatury w tablecie. Brzmi prosto, w praktyce jednak wymaga to sporo umiejętności i wprawy w serwisowaniu tabletów Microsoftu. Jak cała seria Surface Pro, tak i Surface Pro X zamknięty został w obudowie typu unibody pozbawionej śrubek. Oznacza to że aby wykonać jakąkolwiek naprawę sprzętową należy w pierwszej kolejności odkleić i wyjąć ekran. Niesie to ze sobą ryzyka pęknięcia szkła / ekranu dotykowego lub samej matrycy LCD. Dlatego odradzamy samodzielne próby naprawy bez odpowiedniego doświadczenia. Uszkodzenie modułu wyświetlacza znacząco zwiększy koszty naprawy. Lepiej wykonanie usługi powierzyć profesjonalistom.

Jak widać na załączonych zdjęciach aby “dostać się” do złącza klawiatury konieczne jest rozłożenie tabletu, praktycznie na części pierwsze. Taśma z gniazdem znajduje się pod baterią, a wcześniej wymontować jeszcze trzeba m.in. płytę główną, radiator, a nawet głośniki. Ilość tasiemek, złącz i śrubek może przyprawić o zawrót głowy. Po zakończeniu naprawy i złożeniu tabletu, wykonaliśmy jeszcze testy jakościowe potwierdzające prawidłowe działanie wszystkich funkcji tabletu. I w pełni sprawny Surface Pro X powrócił do właściciela.

Jeśli w Twoim tablecie Microsoft Surface Pro X konieczna jest wymiana złącza klawiatury, tablet “nie widzi” klawiatury lub pojawił się jakiś inny problem z urządzeniem, zapraszamy na darmową diagnozę i wycenę naprawy do LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne