wymiana gniazda ładowania laptop msi gt70.jpg

Wymiana gniazda ładowania w MSI GT70. Uszkodzone gniazdo zasilania w laptopie lub tablecie to jedna z usterek, z którą mamy do czynienia w LaptopFix serwis laptopów praktycznie codziennie. Gniazdo zasilania jest mocno eksploatowane w ciągu życia laptopa i z czasem się zużywa – baterię w laptopie trzeba przecież co jakiś czas podładować. Gniazdo staje się luźniejsze, pęka, wypalają się piny i laptop zaczyna przerywać ładowanie. Już przy pierwszych problemach z ładowaniem warto zgłosić się do serwisu w celu weryfikacji usterki. Używanie laptopa ruszając co chwilę wtyczką zasilacza i szukając pozycji w której gniazdo będzie łączyło doprowadzi do uszkodzenia wtyku zasilacza.

Jednak sama eksploatacja to nie wszystko. Bardzo często mamy do czynienia z typowymi uszkodzeniami mechanicznymi gniazd, np. gniazdo pęknięte, połamane, wyrwany pin, gniazdo wyrwane lub wciśnięte do obudowy. Najczęściej tego typu uszkodzenia powstają po zahaczeniu przewodu zasilacza w trakcie ładowania baterii, upadku laptopa z podłączoną ładowarką czy wkładaniu wtyku zasilacza do gniazda pod nieodpowiednim kątem. Spotkaliśmy się również z przypadkami, gdzie gniazdo ładowania zostało uszkodzone na skutek awarii zawiasu klapy lub obudowy w jego okolicy. W niektórych modelach gniazdo ładowania znajduje się bardzo blisko zawiasu. Wtedy ruszający się w obudowie zawias może doprowadzić m.in. do uszkodzenia gniazda zasilania.

 

Naprawa laptopa MSI GT70

Tytułowy laptop MSI GT70 przyjęliśmy do serwisu z problemami w ładowaniu baterii. Zgłaszane przez Klientkę objawy to: laptop nie ładuje baterii i nie włącza się. Przy usterkach związanych z zasilaniem / włączaniem się laptopa, warto zabrać ze sobą również zasilacz do sprawdzenia. Zdarza się że przyczyną braku ładowania jest uszkodzony zasilacz lub uszkodzony jest zarówno zasilacz jak i gniazdo.

Po szybkiej piętnastominutowej diagnozie wykonanej przez jednego z naszych serwisantów, wiedzieliśmy już co jest źródłem problemów z ładowaniem. Mimo że gniazdo z zewnątrz wyglądało jak nowe, wypalony był jeden z jego pinów co spowodowało przerwę w obwodzie. Zasilacz był sprawny. Dłuższe używanie laptopa z wyżej wymienioną usterką może doprowadzić do wypalenia laminatu i trwałego uszkodzenia płyty głównej. A co za tym idzie braku możliwości montażu nowego gniazda.

Naprawa polegała na wylutowaniu wadliwego gniazda, oczyszczenia pól lutowniczych ze starego spoiwa i montażu nowego gniazda. Po naprawie przetestowaliśmy laptopa pod kątem zgłaszanej usterki i już w pełni sprawny powrócił do naszej Klientki. Na wykonaną naprawę wystawiliśmy pisemną gwarancję.

Wymiana gniazda w laptopie MSI GT70 to dla naszych techników rutynowa czynność. Mimo że naprawa wiąże się z demontażem znacznej części laptopa jesteśmy w stanie wykonać naprawę w krótkim czasie. Najczęściej stosowane gniazda mamy zawsze na stanie magazynowym, dzięki czemu możemy skrócić czas naprawy do minimum.

Masz problem z ładowaniem baterii w swoim laptopie MSI? Zapraszamy na darmową wycenę naprawy.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne