wymiana baterii w surface pro 4 warszawa

Surface Pro 4 to tablet i laptop w jednym od Microsoftu. Mimo, że od premiery minęło już “trochę” czasu sprzęt ten, wciąż cieszy się dużą popularnością wśród naszych Klientów. Pro 4 to bardzo udany model nie pozbawiony jednak wad. Microsoft zaprzestał już serwisowania Surface Pro 4. W razie awarii my jednak chętnie pomożemy. Wymiana baterii w Surface Pro 4 to tylko jedna z usług oferowana przez nasz serwis laptopów.

Do typowych bolączek tego modelu laptopa należą:

  • problemy z baterią – puchnie bateria i odkleja się ekran, krótki czas pracy na baterii, tablet wyłącza się nagle w trakcie pracy przy rozładowaniu baterii np do 40%
  • uszkodzenie ekranu – głównie są to uszkodzenia mechaniczne czyli rozbity lub pęknięty ekran / szkło ale również nie działa lub wariuje ekran dotykowy, żółte przebarwienia na matrycy lcd czy drganie obrazu w dolnej części ekranu
  • uszkodzony zawias podpórki / stopki
  • tablet włącza się tylko do logo Microsoftu po czym samoczynnie się restartuje

My dziś opiszemy naprawę pierwszego przypadku z tej listy czyli awarii baterii. Bardzo powszechna usterka w kilkuletnich Surface Pro 4. Bateria puchnie i naciska wyświetlacz od spodu. Na początku powoduje jego odkształcenie, żółte przebarwienia na brzegach, a później stopniowe odklejanie ekranu od obudowy. Opisany przez nas przypadek należy do tych najrzadszych. Rzadko bowiem widzimy, aż tak napuchniętą baterię. Ekran aż w 50% był już odklejony.

 

Naprawa Surface Pro 4 w LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa

Zdjęcia dokładnie pokazują stan tabletu przyjętego do naprawy tabletu. Odklejony ekran i mocno napuchnięta bateria. Na jednym ze zdjęć widzimy też porównanie rozmiarów starej, uszkodzonej baterii z nową. Różnicę w rozmiarach widać gołym okiem. Urządzenie w takim stanie nie powinno być używane, nie wolno też podłączać go do ładowania. Dla bezpieczeństwa taką baterię jak najszybciej powinno się wymienić na nową. Przestrzegamy również przed przebijaniem spuchniętej baterii, może to doprowadzić do zapalenia się baterii lub nawet jej wybuchu.

Aby wymienić baterię w pierwszej kolejności należy odkleić / zdemontować ekran. Należy robić to z dużą ostrożnością aby nie uszkodzić delikatnej matrycy lcd. Następnie odkręcamy radiator, wyjmujemy płytę główną, głośniki oraz moduł wifi / bluetooth i równie delikatnie odklejamy od obudowy uszkodzoną baterię. Po zamontowaniu nowej baterii i ponownym wklejeniu ekranu wykonujemy jeszcze testy jakościowe aby upewnić się że bateria jak i reszta funkcji tabletu działa prawidłowo.

Jeśli w Twoim Surface Pro 4 konieczna jest wymiana baterii, zauważyłeś odkształcanie się lub odklejanie ekranu, a bateria działa coraz krócej to zapraszamy do LaptopFix Naprawa Laptopów na darmową diagnozę usterki i wycenę naprawy już w 15 minut. Dołożymy wszelkich starań aby naprawa była szybka i skuteczna.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne