Lenovo Z51-70 - wymiana taśmy matrycy

Wymiana taśmy matrycy laptopa m.in. w modelu Lenovo Z51 to jedna z usług dostępnych w naszym serwisie laptopów w Warszawie. Jest to kolejny element budowy laptopa, który z czasem się zużywa. Na skutek zmęczenia materiału dochodzi do przerwania przewodów w wiązce taśmy matrycy. Objawy uszkodzonej taśmy matrycy to brak obrazu, kolorowe poziome paski, a także zanikanie obrazu przy poruszaniu klapą lub obraz pojawia się tylko przy odpowiednim kącie otwarcia klapy.

 

Naprawa laptopa Lenovo Z51-70

Laptop Lenovo Z51-70 przyjęliśmy do serwisu LaptopFix Warszawa z problemami w wyświetlaniu obrazu na matrycy. Objawy usterki to zanikanie obrazu przy poruszaniu klapą matrycy. Obraz na ekranie był widoczny tylko kiedy klapa była na w pół otwarta co było bardzo uciążliwe przy korzystaniu z laptopa. Opisane wyżej objawy to typowe objawy uszkodzenia taśmy matrycy. Taśma matrycy to wiązka przewodów spleciona w jedną taśmę. Służy do połączenia płyty głównej i urządzeń znajdujących się w klapie, m.in. matrycy lcd.

Na obu poniższych zdjęciach ukazana jest taśma matrycy w laptopie Lenovo Z51. Na pierwszym z nich widoczna jest wewnętrzna część klapy po zdemontowaniu ramki, a także matrycy. Taśma matrycy przechodzi lewym zawiasem. Jedna jej część łączy się z matrycą, dwie kolejne z kamerą i mikrofonami. Drugie zdjęcie to widok po odwróceniu laptopa spodem do góry. Taśma od zawiasu biegnie odpowiednimi rowkami do płyty głównej. Czerwoną strzałką zaznaczyliśmy miejsce uszkodzenia. Taśma przetarła się w miejscu jej największego zagięcia czyli miejscu najbardziej narażonym na uszkodzenia. Najczęściej przy awarii dochodzi do przerwania przewodów wewnątrz taśmy. Uszkodzenia rzadko są widoczne gołym okiem. Wymiana taśmy matrycy na nową w Lenovo Z51 przebiegła bez żadnych dodatkowych problemów. Po naprawie wykonaliśmy jeszcze odpowiednie testy, które potwierdziły poprawne działanie laptopa i sprzęt był gotowy do odbioru.

Podobne objawy mogą występować w przypadku awarii samej matrycy lcd. Bez odpowiedniego doświadczenia nie trudno o pomyłkę. Wielokrotnie nasi Klienci byli przekonani, że w ich laptopie do wymiany jest taśma matrycy, a po diagnozie przez naszego serwisanta okazywało się że uszkodzona jest jednak matryca. W przypadku jakichkolwiek problemów z wyświetlaniem obrazu na matrycy zapraszamy na darmową wycenę naprawy do LaptopFix Serwis Laptopów Warszawa. W ciągu zaledwie 15 minut doświadczeni technicy zdiagnozują usterkę i zaproponujemy optymalne rozwiązanie problemu. Używanie laptopa z niesprawną taśmą matrycy może doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia matrycy, a także płyty głównej.

adres serwisu

                       LaptopFix                              ul.Grójecka 132, 02-390 Warszawa

dane kontaktowe

                       tel: 507 255 608                      mail: serwis@laptopfix.pl

godziny pracy

                  pon - pt.: 10:00–18:00                    sob.: nieczynne